Gaziantep - Şanlıurfa Gezisi

1.GÜN        

Sabah saat 06.30’da istasyon meydanında buluşmamızın ardından, saat 07.00’da Bahçe – Osmaniye yol güzergâhından Gaziantep’e hareket ediyoruz.

Yaklaşık olarak saat 10.00 sularında varacağımız Gaziantep’te ilk olarak HAYVANAT BAHÇESİ ni ve hemen sonrasında Mozaik Müzesine geçerek gezimize başlıyoruz.

Zeugma Antik Kenti ve çevre ören yerlerinden çıkarılan nadide eserlerin mükemmel bir sunumla size ulaştığı Mozaik Müzesini gezdikten sonra Bilim Gezegen Evi ne geçiyoruz.

Sonrasında Kültür yolu üzerinde bulunan Gaziantep Kalesi, Tarihi Bedesten Çarşıları ve Pasajları gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Yöresel Baharat – Yemeni – Bakır gibi ürünlerin satıldığı çarşıları gezebilirsiniz.

gaziantep

Öğle yemeğimizin ardından Halfeti’ye hareket ediyoruz. Fırat Nehri’nin masmavi suları altında kalan tarihi dokusu ile sizleri büyüleyecek güzelliğe sahip Halfeti'de tekne gezimize başlıyoruz. Sular altında kalan Savaşan Köyü’ne ait evler ve sular altında kalan Camii’yi görerek Rumkale’nin yanıbaşından geçip eğlenceli tekne turumuzu tamamlayacağız.

Halfeti’de vereceğimiz serbest zaman esnasında dar sokaklar arasında yürüyüş yapıp asma köprüye çıkabilirsiniz.Karagül’ü ile meşhur, Halfeti’de rehberimizin sizlere vereceği süre sonrasında tekrar otobüsümüze yerleşip Şanlıurfa da konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.Dileyen misafirlerimizle otelin sıra gecesine katılıyoruz.

2.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelden ayrılıp Harran a gidiyoruz.

Tarihi Harran ören yeri ve Harran evlerini görüyoruz.Sonrasında.Hz.Eyüp makamı ve şifalı suyun ardından Balıklıgöle geçiyoruz.

Halilül Rahman Gölü,Ayn Zeliha Gölü,Tarihi Rızvaniye Camisi ve Hz İbrahim peygamberin doğduğu mağara ve makam camii ziyareti ardından, egzotik Şanlıurfa çarşısına uğruyor,alışverişlerimizi yapıyoruz.

Öğle yemeği için Eşkıya filminin çekildiği Gümrük Handa serbest zaman verip, çarşısını ve su kanallarını görüyoruz.

şanlıurfa-balıklıgöl

Çay kahve içebileceğiniz  serbest zaman sonrası tekrar Adana ya doğru yola çıkıyoruz.Bir başka organizasyonda görüşmek dileğiyle…

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* TURİZM ARACI İLE ULAŞIM
* OTOBÜS İÇI İKRAMLAR&SABAH YOLCULUK SIRASINDA POĞAÇA SİMİT İKRAMLARI
* 1 GECE OTEL KONAKLAMASI
* OTELDE 1 er ADET AKŞAM YEMEĞİ VE SABAH KAHVALTISI
* SEYAHAT SİGORTASI,
* PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ 
* HALFETİDE TEKNE TURU 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* ÖĞLE YEMEĞİ
* İSTEĞE BAĞLI SIRA GECESİ
* KİŞİSEL TÜM HARCAMALAR
* MÜZE/ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

 

ÖZEL FİYAT TEKLİFİ İSTEYİNİZ...


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis

Ankara

Ankara-Beypazarı-Anıtkabir

Tarih İsteğe Bağlı Belirlenecektir.

ÖZEL FİYAT TEKLİFİ İSTEYİNİZ...

Çanakkale - Bursa Gezisi

Bursa-Çanakkale-Gelibolu

Tarih İsteğe Bağlı Belirlenecektir.

ÖZEL FİYAT TEKLİFİ İSTEYİNİZ...

Bursa - Eskişehir Gezisi

Bursa-Uludağ-Eskişehir

Tarih İsteğe Bağlı Belirlenecektir.

ÖZEL FİYAT TEKLİFİ İSTEYİNİZ...
Whatsapp