KEMALİYE-ERZİNCAN-ELAZIĞ-TUNCELİ

 

MALATYA-ELAZIĞ-ERZİNCAN-TUNCELİ 2 Gece 3 Gün

20-23 TEMMUZ 2023

20 Temmuz Perşembe gece 23:45 Barajyolu Duygu Cafede buluşma sonrası 01:00'da hareket ediyoruz.Kısa molalarla keyifli bir gece yolculuğu bizleri bekliyor...

1.GÜN: DARENDE, TOHMA KANYONU, SOMUNCUBABA TÜRBESİ,ELAZIĞ

Günün ilk saatlerinde Darende'deki Tohma kanyonunda alacağımız kahvaltı sonrası turumuza başlıyoruz.  
Bir doğa harikası olan Tohma Kanyonu'nda yol yorgunluğunu serbest zamanımızda atarken,  Somuncubaba  türbesini ziyaret ettikten sonra,Elazığ'a devam ediyoruz.Kömürhan Köprüsü ve Keban Barajını panaromik gördükten sonra Harput Kalesi'nin muhteşem manzarasında serbest zaman veriyoruz.Ulu Cami, Arap Baba Türbesi ve Kurşunlu Camii'ni  ziyarte ediyoruz.Akşam saatlerinde Elazığ'daki otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği ve dinlenme...

2.GÜN 
ELAZIĞ,PERTEK,  TUNCELİ,  OVACIK, MUNZUR ÇAYI 
Otel de alacağımız sabah kahvaltısından sonra Tunceli'ye dogru hereket ediyoruz.Keban Baraj gölü üzerinde yaklaşık 20 dk sürecek olan feribot yolculuğumuza başlıyoruz.Feribot yolculuğumuz sırasında eskiden Murat nehri kenarında inşa edilmiş olan, kimler tarafından yapıldığı tam olarak bilinmeyen, günümüzde Keban Baraj gölü içerisinde bir ada olarak kalmış olan Pertek kalesinin manzarası ile keyifli bir yolculuk yapacağız.  
Feribottan indikten sonra, otobus yolcuğuna devam ediyoruz.Sonrasında Munzur Çayı'nın eşliğinde Tunceli 'ye ulaşıyoruz.  
Artık rotamız Munzur Vadisi sonunda bulunan Ovacık olacak.Ovacıkta yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra Ovacık ilçe merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Gözeleri'ne doğru yola çıkıyoruz. Hem gözeleri hem de Munzur Baba ziyaretgahını da görüp Tunceli’ye doğru hareket ediyoruz. Tunceli’de Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safıtürk su sporları merkezinde Munzur Çayı üzerinde zipline keyfi yaşamak isteyen misafirlerimize imkan sunarken, diğer misafirlerimiz doğa manzara eşliğinde serbest zaman veriyoruz. 
Sonrasında merkez Cem Evi’ni ziyaret edip tekrar Elazığ'daki otelimize ulaşmak için yola çıkıyoruz.Aksam yemeği otelimizde...
3.GUN 
KEMALİYE, APÇAĞA KÖYÜ, LÖKHANE, KARANLIK KANYON, TAŞYOL
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Merhum Vali Recep Yazıcı'nın, büyük çabalarıyla turizme kazandırdığı Kemaliye'ye gidiyoruz.Muhteşem bir gün bizi bekliyor.  
Kemaliye’de ilk durağımız  ” Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü “Orda Bir Köy Var Uzakta” şiirine konu olan Apçağa köyünü ziyaret ediyoruz. MUhtesem doğası, bozulmamış yapısı ile koyde bir tur atıp, Ahmet Kutsi Tecer kültür evini ziyaret ediyoruz.  
Keyifli bir çay molasinin ardından,  Kemaliye ilçe merkezine geçiyoruz.  
Amerika’da bulunan Grand Kanyonunun ardından dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak bilinen Karanlık Kanyon ve Fırat Nehri’nin dağları delerek oluşturduğu yer yer 800 metrenin üzerine çıkan, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan bu yol sizleri hayrete düşürecek. 
Kanyonda yapacağımız tekne turu (EKSTRA) ardından öğle yemeği molası, ardından sayısız tünelleri, harika doğa manzarası eşliğinde, adrenalin yüklü  taşyol da dileyen misafirlerimiz jeep safari (EKSTRA) yapabilir.  Görüntüler sizi büyüleyecek.  
Sonrasında evlerin arasından aşağı doğru iniyor, arada dut ve pekmezin dövülerek yapıldığı lök (dövmeç) ile dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı Lökhane’de mola veriyoruz. 

Muhteşem günün ardından Adana'ya doğru yola çıkıyor.Malatya üzerinden geç saatlerde Adana 'da oluyoruz.  

KİŞİ BAŞI: 2500TL

FİYATA DAHİL OLANLAR;

*Turizm otobüsü ile ulaşım,

*2 gün Elazığ Maraton Otel'de konaklama,

*Otelde kahvaltı ve akşam yemekleri,

*Feribot Geçişi(Keban Barajı)

*Profesyonel Rehberlik hizmeti,

*Seyahat Sağlık Sigortası,

*Seyahat sırasında araç içi ikramlar,

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR;

*İlk gün kahvaltı(Darende'de)

*Öğle yemekleri ve tüm yemeklerin yanında alınan içecekler,

*Müze/Ören yeri giriş ücretleri,

*Ziplıne,rafting,kano,jeep safari,salıncak gibi etkinlikler(isteğe bağlı)

*Bireysel harcamalar,
 

Kişi Başı:2500 TL

5-12 Yaş 1175 TL(iki yetişkin yanında konaklamada)

0-5 yaş ücretsiz(Koltuk verilmez)

20-23 TEMMUZ 2023

31 AĞUSTOS-3 EYLÜL 2023


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis

DOĞU KARADENİZ&BATUM

BATUM-TRABZON-RİZE-MAÇKA-UZUNGÖL-AYDER YAYLASI-BORÇKA-KARAGÖL

2-7 TEMMUZ 2023

3700 TL

BATI KARADENİZ

SAFRANBOLU-AMASRA-ABANT-GÖLCÜK-YEDİGÖLLER-SAPANCA-MAŞUKİYE-ORMANYA

20-24 NİSAN RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL

2850 TL

19 MAYIS ÖZEL KUZEY EGE

İZMİR-ÇEŞME-ALAÇATI-SIĞACIK-ŞİRİNCE-EFES-NAZARKÖY

18-22 MAYIS 2023

2850 TL
Whatsapp