Doğu Karadeniz Turu 21-28 Haziran 2020

BATI-ORTA VE DOĞU KARADENİZ&YAYLALAR

 SİNOP-SAMSUN – ORDU – BOZTEPE -GİRESUN-TİREBOLU-

 TRABZON–AKÇAABAT-MAÇKA-SÜMELAMANASTIRI-AYASOFYA-ATATÜRK KÖŞKÜ-SÜRMENE-OF-ÇAYKARA-UZUNGÖL-RİZE-ÇAYELİ-ARDEŞEN-AYDERYAYLASI–ÇAMLIHEMŞİN-ŞENYUVAZİLKALE-FIRTINADERESİ-FIRTINAVADİSİ-ÇATVADİSİ-PALOVİT-HOPA-ARHAVİ ARDEŞEN-

LUSTRA ve KARESTER YAYLALARI

BORÇKA-KARAGÖL-

GÜRCİSTAN– BATUM

21–28 HAZİRAN / 5 gece 7 gün

 

Hırçın denizi, yemyeşil ormanları, dik yamaçları, geçitleri, gölleri, coşkun dereleri, tarihi taş köprüleri, binlerce metre yükseklikteki yaylaları ve vadileriyle,kemençesi ve horonuyla, kendine özgü tadına doyulmaz yöresel yemekleri, sımsıcak, esprili ve konuksever insanlarıyla bizlere olağanüstü güzelliklersunan Karadeniz Bölgemizi Batum ve Artvin Ardahan Kars platosunu hep birlikte doyasıya yaşamak ve yıllar boyu unutamayacağınız anılar biriktireceğiniz bu keyifli turda sizlerlebuluşmayı diliyoruz..

Bir çok tur şirketi tarafından gerçekleştirilen klasik Karadeniz turlarından daha kapsamlı bir program içeriği ve özenli bir çalışmayla hazırladığımız bugezimizde; Batum konaklama ile birlikte Karadeniz’in kendine has kültürünü ve olağanüstü doğal güzelliklerini en sade ve orijinal haliyle sizlere yaşatabilmek için bölgenin tamamenkendi yöresel zenginlikleri ve en kaliteli olanakları tercih edilmiş olup ayrıca piyasadaki Karadeniz Turu fiyatlarıyla karşılaştırıldığında program içeriği vekalitesi,otel tercihleri ve yöresel özellikleri dikkate alındığında bu gezimizinde sizlere oldukça uygun fiyat avantajlarıyla sunulduğu görülecektir..

TUR PROGRAMI

21 Haziran 

20:00’da İSTASYON MEYDANI’NDAN hareket ederek Karadeniz Turumuza başlıyoruz.

1-Gün 

SİNOP: Hamsilos Fiyordu, Akliman,İnceburun, Sinop Hapishanesi ve Limanı

SAMSUN; Doğu Park Bandırma Vapuru,Tütün iskelesi, Onur Anıtı, Atatürk Parkı, Cumhuriyet Meydanı,Atakum

Siz değerli Gül Divam Turizm misafirleri ile olan gezimize Batı Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Sinop’ da alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz.Kahvaltı sonrasında Türkiye’nin en Kuzey noktası olan İnceburun, Türkiye’nin tek fiyordu olan Hamsilos fiyordu, Akliman, ve tabi ki filmlere konu olmuş eski kent surları kalıntılarına inşa edilmiş olan Sinop Hapishanesi. Sinop kentinde doğan ve ‘Gölge etme başka ihsan istemem’ diyen Diyojen’in (Diogenes) heykeli ve bizleri bekleyen Sinop Limanı, Kotra atölyeleri, meşhurSinop mantısıserbest zamanı ve alışveriş ikanı ile sizleri bekliyor. Sinop’ta ki gezimiz sonrasında muhteşem Karadeniz manzarası eşliğinde Samsun’a Hareket ediyoruz.

Milli Mücadelenin başlangıç noktası olan Samsun’da öncelikle Doğu Parkında bulunan Bandırma Vapuru’nu ziyaret ediyoruz. Ardından Samsun kent meydanına giderek Atatürk Onur Anıtı gezmeye başlıyoruz. Atatürk Parkındaki bu gezimiz sonrası Cumhuriyet Meydanı’na ve Atatürk’ün Samsun’a ilk ayak bastığı Tütün iskelesiardından Yabancılar Çarşısı bizleri bekliyor. Konaklamamız Samsun’un en güzel noktası olan Atakum’da.

Konaklama: Samsun-Atakum KonaksOtel

2. Gün 

Ordu; Boztepe Teleferik,Fındık Fabrikası

Giresun Kalesi ve Adası(Panaromik)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında gezimizeOrdu ile devam ediyoruz. Ordu’ ya varışımızda türkülere konu olmuş olan ve ‘’ Boztepe’ye çıkmalı şu Ordu’ya bakmalı‘’ türküsüne ilhamkaynağı olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Teleferikle yapacağımız bu muhteşem yolculuğun ardından Boztepe’ye varıyoruz. Karadeniz’i ve Ordu’yu kuş bakışı muhteşem fotoğraflama şansını buluyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda ki Çay ve kahve keyfi sonrasında doyumsuz Karadeniz manzarası eşliğinde Fındık Fabrikasını ziyaret ediyoruz. Fındık fabrikası sonrasında Giresun Kalesi ve Adasını panoramik olarak görerek yolumuza Vakfıkebir üzerinden devam ederek Akçaabat üzeri Trabzon’a ulaşıyoruz.Akşam saatlerine doğru Maçka'da bulunan otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği ve dinlenme...

Konaklamamız: Maçka İpekyolu Otel

3.Gün

Trabzon;Maçka Vadisi, Altındere Milli Parkı, Sümela Manastırı,Akçaabat-Ayasofya-AtatürkKöşkü-Trabzon KazaziyeTelkari ve ürünleri Sürmene ve Bıçakları, Çay Fabrikası, Of, Çaykara, Uzungöl

Lustra ve Karester Yaylası

Sabah otelimizde ki kahvaltımız ardından Trabzon kentindeki bu gezimize müthiş Maçka Vadisi’nde yer alan Sümela Manastırı ile başlıyoruz.Manastırın içerisine giriyor ve buradaki tarihi kültürel noktaları rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan Sümela manastırı muhteşem doğası ve tarihi ile sizleri büyüleyecek. Sümela’da vereceğimiz serbest zamanda dileyenler Kahve keyfi eşliğinde doğal Karadeniz güzelliklerinin keyfini çıkartabilirler.Trabzon da Atamızın üç kez ziyaret ettiği Trabzon Kentine en son gelişinde kaldığı Atatürk Köşkü, yol güzergâhındaki Trabzon Kalesi, OrtaHisarı ve Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Gülbahar Hatun türbesi ile bizleri bekliyor. Sonrasında Trabzon kentiyle özdeşleşmiş Ayasofya Kilisesi gezimizle, tarihin ve kültürün derinliklerine doğru yolculuk yapıyoruz. Ardından Atatürk Köşkü ziyaretimizle birlikte Trabzon’a özgü bir el işçiliği olan gümüş el sanatları Kazaziye ve Telkarileri ile Trabzon Burması Hasırve yöresel ürünlerini alabileceğimiz Trabzon gümüş ve altın üretim mağazası bizleri bekliyor.

Ardından bir diğer doğal güzelliğe doğru yol alıyoruz. Önce Sürmene ilçesinde mola vererek yöreye özgü geleneksel el sanatları olan Sürmene Bıçağını tanıyoruz. Geleneksel Sürmene bıçağı sonrasındaÇay Fabrikasında vereceğimiz mola ile eşsiz Karadeniz Çaylarını yudumluyoruz.

Bu güzel çay lezzeti sonrası Karadeniz’in muhteşem yeşil doğası içerisinde Of ilçesinden Solaklı nehrini izleyerek Çaykara üzerindenUzungöl ulaşıyoruz. Yol boyunca göreceğimiz çay bahçelerinin Doğu Karadeniz ormanlarıyla bütünleşmesi bizleri Karadeniz’in o muhteşem doğasıyla tekrar büyüleyecek. Uzungöl’ün doğal güzelliği, göl çevresi yürüme yolu ile bizlerin doğa ile bütünleşmesini sağlayacak.

İsteyen misafirlerimiz Uzungöl’de mükemmel iki yaylayı ziyaret edebilirler Bunlar Lustra ve Karesteryaylaları. Karadeniz’e gelip de yayla görmeden olmaz diyenler için mükemmel bir minibüs turu sizleri bekliyor. Dileyen katılımcıların isteğe bağlı olduğu için bu tur katılımı ekstra olarak ücretlendirilecektir. Ardından otelimize ulaşıyoruz.

Uzungöl gezimiz sonrası konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği ve dinlenme...

Konaklamamız: Uzungöl Goldeninn Hotel

4.Gün 

Rize ve Meşhur Rize Bezleri,Hopa, Borçka, Karagöl,Batum,Avrupa Meydanı,Altın Post Heykeli, Özerk Acaristan Meclis Binası Batum limanı,OrtaCami’yi,Chavchavadze Caddesi’nde Ortodoks Meryemana Katedrali Kiliseleri ve PierBatumi,Rustavelli Caddesi ve Kent içi gezisi

Otelde ki kahvaltımız sonrası Rize’ye doğru hareket ediyoruz.Rize’nin bu muhteşem doğasında yöreyle özdeşleşmiş bölgenin dokuma atölyeleri karşımıza Bezi olarak çıkıyor. Kendir’den üretilen Rize Bezi (Feretiko) üretim atölyesinde ki tanıtımlar sonrası yöresel ürünlerden alışveriş yapabilirsiniz.Serbest zaman sonrası Hopa'ya geçerek öğle yemeği molası verdikten sonra;Çoruh Nehrinin iki yanına kurulmuş olan ve Karadeniz’in şirin ilçelerinden birisi olan Artvin’e bağlı Borçka ilçesine hareket ediyoruz.Burada kısa bir fotoğraf molası verip otobüsümüzü Borçka’da bırakıyor ve minibüslerle bölgenin en önemli doğal güzelliklerine sahip olan ve muhteşem manzarasıyla adeta biryeryüzü cenneti olan Karagöl Milli Parkına doğru yol alıyoruz.Yolda ağaçlardan bir tünel yapılmışçasına uzanan yemyeşil ağaçlar içerisinden muhteşem doğal manzaralar eşliğinde yapacağımızkeyifli bir yolculuk sonrası Karagöl’e varıyoruz. Denizden 1350 mt. yükseklikte olan ve 19.yy da bir heyelan sonucu Klaskur Deresininönünün kapanmasıyla oluşmuş olan Karagöl; dağların arasında saklı kalmış doyumsuz güzelliğiyle sizleri kendisine hayran bırakacaktır.Ardından alacağımız yöresel öğle yemeği sonrasında tekrar Hopa’ya ulaşıyoruz.Ve Sarp Sınır kapısındaki sınır geçişi işlemlerimiz sonrası Gürcistan’a giriş yapıyoruz. Bizleri bekleyen aracımız ile gündüz ve gecesini yaşamak için Batum’a doğru gezimiz başlıyor. Hz.İsa’nın 12 Havarisinden Aziz Matias anıt mezarının olduğu Gonia “Apsaros” Kalesi’ni, Çoruh eski köprüsünü panoramik görerek, Batum’a geliyoruz. Ters Restaurant / Opera ve Kültür Merkezi / 6 Mayıs parkı /Avrupa Meydanı’’Altın Post Heykeli / Özerk Acaristan Meclis Binası – Batum limanı - Orta Camii’yi – Chavchavadze Caddesi’nde Ortodoks Meryemana Katedrali- Kiliseleri ve PierBatumi’yigörüyoruz. Ardından verilen serbest zamanda Işıklı su gösterileri’ niizliyebilir ya da Rustavelli Caddesi’nde Batum’un ışıl ışıl, rengarenk aydınlatılmış yapılarını, parklarını ve meydanlarını görerek, panoramik şehir turu yapabilirsiniz. Tüm bu gezi esnasında Ali ve NinoSanat eserini görmeyi kaçırmayın.Akşam yemeğinde ise sizlere en iyi şekilde Gürcü mutfağınında lezzetlerini sunacak restorantlardan alternatifler sunuyoruz.(Ekstra). Yemek sonrası Sarp sınır kapsındaki işlemlerimizi yapıyor ve Ayder yaylasındaki otelimize dönüyoruz.

Konaklamamız:Ayder Yaylası Serender Otel

 

5. Gün 

Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Çat Vadisi, Zirkale, Şenyuva,

PalovitŞelalesi,Rafting

Ayder;Gelintülü Şelalesi, Şenlikdüzü ve Kalegon Mevki 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Ayder bölgesinde gezimize başlıyoruz.Gezimize bölgenin belki de en çok beğeneceğiniz filmlerin, dizi ve reklam Filmlerin çekildiği Fırtına Irmağı vadisince uzanan Şenyuva(Çinçiva) Zilkale ve bölgenin en güzel şelalesi olan Palovit Şelalesi gezimiz ile devam ediyoruz. Çamlıhemşin’ de eğlencenin had saffa da olduğu bu minibüslerle yapılan turda öncelikle tarihi Şenyuva köprüsüne ulaşıyoruz. Çamlıhemşin’in o tarihi konaklarını da fotoğraflama fırsatı bulacağınız bu doğal platformda yapacağımız gezi ile Sevdaluk dizisinin çekildiği Şenyuva Köyü Merkezinde Karadeniz’in doğası ile Fırtına vadisinin tadını çıkartıyoruz. Yolculuğumuz İpek yolu güzergâhında Kaçkar dağlarının açtığı bu vadide bir haberleşme ve güvenlik kalesi olan tarihi Roma İmparatorluğu sonrası Osmanlı döneminden günümüze restore edilerek gelen Zil Kale gezisi ile devam ediyor. Kale içerisini gezerek Çat vadisinin doğal güzelliğini fotoğraflıyoruz. Ardından muhteşem Palovit Şelalesine doğru hareket ediyoruz. Burada ki şelaleye hayran kalacaksınız. Minibüslerle yaptığımız bu gezi sonrası Fırtına Irmağı kenarında alacağımız öğle yemeğinde Muhlama(Kuymak), Laz böreği, Lahana sarması, Mısır ekmeği, Kırmızı benekli alabalığı ile tadacağımız lezzetler Karadeniz mutfağını bizlere yansıtacak. Dileyen misafirlerimiz Rafting yaparken dileyen misafirlerimiz ile Çay bahçelerinde çay kesiyor ya da Ziplineyaparaktarihi köprülerde fotoğraf çekiyoruz.Kaçkar Dağları Milli Parkında yer alan Ayder yaylasında ki en güzel yerler,Gelintülü Şelalesini Kalegon ve Şenlikdüzü mevkiini geziyoruz.Misafirlerimiz bu gezi esnasında Ayder’i fotoğraflayıp alışveriş yapma imkanı buluyorlar.Konaklamamız Ayder’de olacağı için dileyen misafirlerimiz Ayder Yaylasında ki Horon ve Tulum eğlencelerine katılabilirler.

Konaklamamız:Ayder Serender Otel

6.Gün 

Ayder,Gito Yaylası,Zigana,Hamsiköy,Gümüşhane,Adana'ya Dönüş...

 

Sabah alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp muhteşem doğanın eşliğinde Gito Yaylasına çıkıyoruz.Doğa harikası olan bu yerde sizlere serbest zaman veriyoruz.Öğle saatleri sonrası yemek molamızıda tamamlayarak Karadeniz sahil yolundan yolumuza devam ederek Zigana'ya ulaşıyoruz.Bu bölgede sütlacıyla ünlü olan Hamsi Köyde mola veriyoruz.Ardından Gümüşhane üzeri Adana’ya doğru devam ediyoruz.Akşam geç saatlerde dönüş...Bir başka Gül Divam programında buluşmak üzere...

 

Not: Hava ve yol durumuna göre Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Batum Geçişlerde istenilen belgeler

*Batum Geçişleri sadeceYENİ ÇİPLİ NUFUS CÜZDANI ya da Pasaport ile yapılmaktadır. Bunun dışında ki hiçbir belge kabul edilmemektedir

*18 yaşından küçük yurt dışına seyahat edecek olanlar anne ve baba yanlarında yok ise her ikisinin izninin olduğu eğer sadece biri yanında ise diğerinin izninin olduğu Noter onaylı Muvafakatname almak zorundadır.

Batum sınır geçişleri için var ise geçerli pasaportunuzu yanınıza alınız.

Sınır geçişlerinde meydana gelebilecek bekleme ve olumsuzluklardan acentamız sorumlu değildir.

FİYATA DAHİL OLANLAR

İlk gün sabah kahvaltısı 

Altındere ve Kaçkar milli parkı giriş ücretleri

Zirkaleve Palovit Minibüs Transferleri

Borçka Karagöl Minibüs Transferleri

Gito Yaylası Minibüs Transferleri

Belirtilen Otellerde 5 gece YP konaklama

Otellerde alınacak açık büfe sabah kahvaltıları

Otellerde alınacak açık büfe veya set menü akşam yemekleri

Klimalı ve konforlu otobüsler

Batum Şehir Turu

Otobüs içi ikramlar

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

Öğle yemekleri

Batum akşam yemeği 

Müze Giriş Ücretleri

Ordu Teleferik

Rafting isteyenler için (80 tl)

Zipline(20tl)

Batum’a girişte ödenecek yurtdışı çıkış harç vergisi (50 TL)

Sümela ve Uzungöl sonrası Karester yaylası minibüs ücretleri

Her türlü bireysel harcamalar

 

 

KİŞİ BAŞI 1675TL

6-12 YAŞ 1175TL (İKİ YETİŞKİN YANINDA)

2-6 YAŞ 825TL (İKİ YETİŞKİN YANINDA)

0-2 YAŞ ÜCRETSİZ(KOLTUK VERİLMEZ)

12-18 TEMMUZ/19-25 TEMMUZ/9-15 AĞUSTOS/16-22 AĞUSTOS/30 AĞUSTOS-5 EYLÜL 2020


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis

BATI KARADENİZ İLKBAHAR COŞKUSU 16-19 NİSAN

SAFRANBOLU-AMASRA-ABANT-GÖLCÜK-YEDİGÖLLER-AKÇAKOCA

16-19 Nisan 2020

750TL

AYVALIK-CUNDA ADASI-ÇANAKKALE&GELİBOLU&ASSOS&TRUVA 10-12 NİSAN 2020

Cunda Adası-Çanakkale-Truva-Asos-Gelibolu-Behramkale-Kadırga Koyu

10-12 NİSAN 2020

450TL

BAYRAM ÖZEL!!!3 GECE 4 GÜN DOLUDOLU KARADENİZ TURU

TRABZON–ZİGANA-SÜMELA MANASTIRI-AYASOFYA-ATATÜRK KÖŞKÜ-SÜRMENE-OF-ÇAYKARA-UZUNGÖL-RİZE-AYDERYAYLASI–ÇAMLIHEMŞİN-RAFTİNG-ŞENYUVAKÖYÜ-ZİLKALE FIRTINADERESİ-FIRTINA VADİSİ-ÇATVADİSİ-PALOVİT-HOPA-GÜRCİSTAN BATUM

22-26 Mayıs 2020

1100TL