BAYRAM ÖZEL!!!3 GECE 4 GÜN DOLUDOLU KARADENİZ TURU

3 GECE 4 GÜN DOLUDOLU KARADENİZ TURU

TRABZON–ZİGANA-SÜMELA MANASTIRI-AYASOFYA-ATATÜRK KÖŞKÜ-SÜRMENE-OF-ÇAYKARA-UZUNGÖL-RİZE-AYDERYAYLASI–ÇAMLIHEMŞİN-RAFTİNG-ŞENYUVAKÖYÜ-ZİLKALE FIRTINADERESİ-FIRTINA VADİSİ-ÇATVADİSİ-PALOVİT-HOPA-GÜRCİSTAN BATUM

22-26 Mayıs 3 gece 4 gün KİŞİ BAŞI 1100TL

TUR PROGRAMI

22 Mayıs Cuma:Akşam 17:30 Adana İstasyon Meydanı buluşma

18:00 İSTASYON MEYDANI’NDAN Hareket ederek, Karadeniz Turumuza başlıyoruz.

1.Gün 23 Mayıs Ctesi:Zigana,Altındere Milli Parlı,Sümela Manastırı,Maçka,Sürmene, Of,Çaykara,Uzungöl

18:00 İstasyon Meydanından hareketimizin ardından Niğde-Kayseri-Sivas-Gümüşhane yol istikametinden sabah Saatlerinde Karadeniz’in muhteşem doğası Zigana’ya ulaşıyoruz.Zigana’dan Maçka vadisini takip ederek,Hamsiköy manzarası ve Coşandere’nin tüm güzelliğiyle eşlik ettiği yol boyunca ilerleyerek Altındere Milli Parkı’na varıyoruz.Karadeniz’in muhteşem doğasında alacağımız Kahvaltı sonrası Sümela Manastırı’nı en güzel şekilde fotoğraflıyoruz. Manastır Kültür bakanlığı tarafından tadilatta olduğundan dolayı Manastırın için ziyaret edemiyoruz. Manastırın muhteşem örüntüsü, gizemli hikâyesi ve muhteşem doğası bizleri etkileyecek. Gezimiz Trabzon üzeri Sürmene ilçesi ile devam edecek.Yüzlerce yıllık geleneksel bir zanaat haline gelen Sürmene ilçesinde, ismiyle özdeşleşmiş Sürmene dövme bıçakları fabrika satış mağazaları ile bizleri bekliyor. Burada yapacağımız alışveriş sonrası Of ilçesi Solaklı Deresi ile tekrar muhteşem bir doğanın içerisine karışıyoruz.Çaykara istikameti Solaklı Deresi boyunca yol alarak muhteşem orman manzaraları eşliğinde Karadeniz’in dağınık yerleşimini yansıtan küçük köylerini, asma köprülerini, derelerini ve yemyeşil yamaçlarını büyük bir hayranlıkla seyrederek, keyifli bir yolculuk sonrası 1100mt. yükseklikteki Uzungöl'e varıyoruz.Burada alacağımız öğle yemeği ile birlikte vereceğimiz serbest zamanda doğa içerisinde muhteşem fotoğraf çekme şansı buluyoruz. Dileyen misafrilerimizle muhteşem bir manzaraya sahip olan ve yöre insanın Dünyanın Son Noktası dediği Karester Yaylasına çıkıyoruz.2300metre rakıma sahip olan yaylaya minibüslerle çıkıyoruz.Minibüs transfer ücreti 40tl dir.Yayla gezimizin ardından konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği ve dinleme…

Konaklama Çaykara Golden Inn

2.Gün/24 Mayıs Pazar/Ayder Yaylası–Fırtına Deresi –Çamlıhemşin –Rafting- Çat Vadisi–Şenyuva Köyü–Zilkale-Palovit Şelalesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Fırtına Irmağı bizleri bekliyor.Bölgenin geleneksel el sanatlarında yüzlerce yıllık geleneğin getirdiği Rize Dokumaları, Kendir’den yapılmış her türlü tekstil ürünlerini Rize’de vereceğimiz molada Fabrika ürünlerinin olduğu Mağazada kendini gösterecek. Kaçkar dağlarına doğru yapacağımız bu yolculukta Çamlıhemşin’e ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Rafting yaparak dileyenler ise minibüsler ile organize edeceğimiz Doğu Karadeniz’in en güzel turuna katılabiliyor.Bu turda bizleri bekleyen minibüslere binerek Doğu Karadeniz’in Çat Vadisi boyunca Fırtına ırmağını takip ederek Sevdaluk dizisinin çekimlerinin yapıldığı Şenyuva(Çinçiva)’ya ulaşıyoruz.Burada tarihi köprüler konaklar ve doğa sizleri büyülemeye devam edecek.Gezimiz bir kartal yuvasını andıran Zirkale ayrı bir güzellik kazanıyor.Kaçkarların o muhteşem manzarası ve Vadinin güzelliğine hayran kalacaksınız.Doğa içerisindeki bu yolculuğumuz bölgenin en güzel şelalesi olan Palovit Şelalesi ile bizleri tamamen doğanın içerisine götürüyor. Minibüsler ile yaptığımız bu yolculuk sonrası otobüsümüz ile devam ederek alacağımız öğle yemeğinde Muhlama(Kuymak), Laz böreği, Lahana sarması, Mısır ekmeği, Kırmızı benekli alabalığı ile tadacağımız lezzetler Karadeniz mutfağını bizlere yansıtacak. Gezimiz Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda yer alan Ayder Yaylası ile devam ediyor. Gelintülü şelalesi, KalegonveŞenlikdüzü mevkii ile Ayder Yaylası ayrı bir güzel. Burada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz tulum sesleri arasında közde kahve, çay keyfini muhteşem doğa manzarası ile çıkartabilirler.

Konaklamamız Ayder Serender Otel

3.Gün/25 Mayıs Ptesi /Borçka-Karagöl- Batum- Batum Botanik Bahçe

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp Çoruh Nehrinin iki yanına kurulmuş olan ve Karadeniz’in şirin ilçelerinden birisi olan Artvin’e bağlı Borçka ilçesine hareket ediyoruz. Burada kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra otobüsümüzü Borçka’da bırakıyor ve minibüslerle bölgenin en önemli doğal güzelliklerine sahip olan ve muhteşem manzarasıyla adeta biryeryüzü cenneti olan Karagöl Milli Parkına doğru yol alıyoruz.Yolda ağaçlardan bir tünel yapılmışçasına uzanan yemyeşil ağaçlar içerisinden muhteşem doğal manzaralar eşliğinde yapacağımızkeyifli bir yolculuk sonrası Karagöl’e varıyoruz. Denizden 1350 mt. yükseklikte olan ve 19.yy da bir heyelan sonucu Klaskur Deresininönünün kapanmasıyla oluşmuş olan Karagöl; dağların arasında saklı kalmış doyumsuz güzelliğiyle sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Ardından Karagöl’ü arkamızda bırakarak minibüslerimize biniyor ve Borçka’ya dönüyoruz.

Gezimiz Hopa üzeri Sarp sınır kapısı ve Batum ile devam ediyor.Sınır kapsındaki geçiş işlemlerini tamamladıktan sonra ilk olarak Gürcistan’da ki Sarpi Köyü’nden geçerek bir şelale kenarında konumlanmış olan ve iyi dilek temennisi olarak evlenenlerin gelenekolarak uğradığı Andrew Heykeli’ni görüyoruz.Sonrasında yolumuza devam ederek içerisinde Hz.İsa’nın on iki havarisinden biri olan Mathias’ınmezarınında bulunduğu Roma döneminden kalanGonioApsaros Kalesini panoramik olarak görüyor ve Batum Şehir Merkezine doğru ilerliyoruz. Yol üzerinde Bayburt’dan doğup Batum sınırlarına kadar kendisine keskin çizgiler oluşturanÇoruh Nehrini ve üzerindeki Gonio Köprüsünü görüyor ve sonrasında gezimize şehir merkezinde devam ederek sırasıyla Tarihi Meryem Ana Katedralini,Medea Altın Post Heykeli,Tiyatro Binasını, Osmanlı’dan kalma Orta Cami’yi, Avrupa ve Piazza Meydanını, Batum Tarihi sokaklarını, Batum Sahil Parkını geziyoruz.Batum Botanik Bahçesinde yapacağımız gezi sonrasında Akşamın renkli ışıklarında Batum ayrı bir güzel. Akşam yemeğimizi Gürcü Müslüman mutfağının tatlarından seçerek damak tadımıza zenginlikler katıyoruz. Ardından Sarp Sınır Kapısı’na yönelerek buradaki işlemlerimizi yapıyoruz,otelimize hareket ediyoruz.

Konaklama: Ayder Serender Otel

4.Gün /26 Mayıs Salı

Çay fabrikası- Trabzon - Ayasofya-Atatürk Köşkü- Trabzon El Sanatları

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bölgeye özgü bu ürünleri Çay’ın en güzelini içmek için Çay Fabrikası ile sürdürüyoruz.Çay bitkisini ve çayın her türlüsünü tanıyacağınız bu fırsatta bölgeye özgü kaliteli çay alma fırsatını yakalıyoruz. Gezimize Doğu Karadeniz’in en önemli Kenti Trabzon ile devam ediyoruz. Burada göreceğimiz Orta Hisar, Trabzon Kalesi, Gülbahar Hatun Cami ve Türbesi ile Soğuksu Mevkii olarak adlandırılan bölgedeki Atatürk Köşkü’ne ulaşıyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Trabzon’a üçüncü kez gelişinde Trabzon Halkı tarafından armağan edilen ve kendisinin vasiyetini kaleme almaya başladığı bu köşk Barok tarzı yapısı ve bahçesi ile sizleri hayran bırakacak. Köşkün ziyareti sonrası Trabzon Kent gezisi yapıyoruz. Trabzon Roma İmparatorluğunun simgesi durumunda ki Ayasofya Kilisesi gezimiz ile bölgeye ait kültürü daha yakından tanıyoruz. Tarihin ve kültürün derinliklerinde yaptığımız bu geziyi bölgeye ait yöresel el sanatlarının sergilendiği Trabzon işi olarak adlandırılan gümüş Kazaziye, Telkari ve altın Hasır ürünleri ile zenginleştiriyoruz.Gezimiz Akçaabat üzeri devam edere son buluyorAkşam saatlerine doğru Adanaya doğru yola çıkıyoruz.

 

Not: Hava ve yol durumuna göre Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Batum Geçişleri sadece T.C Nüfus Cüzdanı ya da Pasaport ile yapılmaktadır. Bunun dışında ki hiçbir belge kabul edilmemektedir.

*18 yaşından küçük yurt dışına seyahat edecek olanlar anne ve baba yanlarında yok ise her ikisinin izninin olduğu sadece biri yanında ise diğerinin izninin olduğu Noter onaylı Muvafakatname almak zorundadır.

FİYATA DAHİL OLANLAR

*İlk gün Sümela’da sabah kahvaltısı

*Altındere ve Kaçkar milli parkı giriş ücretleri

*Belirtilen Otellerde 3gece YP konaklama

*Otellerde alınacak açık büfe sabah kahvaltıları

*Otellerde alınacak açık büfe veya set menü akşam yemekleri

*Klimalı ve konforlu otobüsler

*Batum Şehir Turu

*Otobüs içi ikramlar

*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

*Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

*Ayder ve Batumda transfer araçları(minibüsler ve otobüs)

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

*Öğle yemekleri

*Müze&Ören yerleri giriş ücretleri

*Rafting(80tl)

*Zıplıne(15tl)

*Batum’a girişte ödenecek yurtdışı çıkış harcı (50 TL)

*Batum Botanik Bahçe giriş ücreti

*Uzungöl’de Karester Yaylası transfer ücreti

*Her türlü bireysel harcamalar

 

KİŞİ BAŞI 1100 TL

6-12 YAŞ 700TL İKİ YETİŞKİN YANINDA

2-6 YAŞ 375TL İKİ YETİŞKİN YANINDA

0-2 YAŞ ÜCRETSİZ (KOLTUK VERİLMEZ)

30 TEMMUZ-3 AĞUSTOS 2020 KURBAN BAYRAMI ÖZEL


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis

BATI KARADENİZ İLKBAHAR COŞKUSU 16-19 NİSAN

SAFRANBOLU-AMASRA-ABANT-GÖLCÜK-YEDİGÖLLER-AKÇAKOCA

16-19 Nisan 2020

750TL

AYVALIK-CUNDA ADASI-ÇANAKKALE&GELİBOLU&ASSOS&TRUVA 10-12 NİSAN 2020

Cunda Adası-Çanakkale-Truva-Asos-Gelibolu-Behramkale-Kadırga Koyu

10-12 NİSAN 2020

450TL

BOLU-ABANT-GÖLCÜK-AĞVA-ŞİLE-İSTANBUL-BÜYÜKADA

BOLU-ABANT-GÖLCÜK-AĞVA-ŞİLE-İSTANBUL-BÜYÜKADA

9-12 NİSAN / 23-26 MAYIS RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL

750TL