DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU UÇAK GİDİŞ-TREN DÖNÜŞ

DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE KARS (GİDİŞ UÇAK DÖNÜŞ TREN )

UÇAK Gidiş – TREN Dönüş

(1.Gün) Havayolu ile Ankara -Kars GİDİŞ

(5.Gün) Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Kars -ANKARA DÖNÜŞ

Tur Tarihleri:

I. tarihimiz : gidiş uçak : 24 Aralık 2019- dönüş( trene biniş ) : 27 Aralık 2019

II.tarimiz: gidiş uçak : 9 Şubat 2020 - dönüş (trene biniş ) : 12 Şubat 2020

III. tarihimiz : gidiş uçak : 14 Şubat 2020 - dönüş (trene biniş ) : 17 Şubat 2020

Buluşma : 09:30 ANKARA HAVALİMANI - (ANADOLU JET BANKOSU ÖNÜNDE )

1 . GÜN: KARS / ÇILDIR GÖLÜ  Anadolu JET Havayollarının 7090 sefer sayılı,11:50 hareketli, 1 Saat 45 dakikalık uçak yolculuğu ile Kars ‘a gidiyoruz .(kalkış / varış saatleri taşıyıcı havayollarının rötar durumuna göre değişim gösterebilir ) . Rehberimiz ve aracımız, misafirlerimizi Kars Havaalanında karşılıyor. Ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz.Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde, manzaranın tadını çıkarabilir ve donduğu zamanlarda kızakla gezinebilirsiniz. Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız (ekstra) buradaki görsel tabiat showu uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek . Rehberimizin belirlediği saatte hareket ile Arpaçay da kısa bir kahve molası vererek konaklama yapacağımız Kars merkezdeki otelimize giriş yapıyoruz . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde .

2. GÜN:ANİ HARABELERİ -KARS MERKEZ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , sabah 09.00 hareket ile yaklaşık 50 kilometrelik ve 45 dakika ortalama sürecek olan yolculuğumuz bizi Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip. Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;Surlar ve Aslanlı Kapı,Manucehr Camii,Aziz Gregor Kilisesi,Surp Kirkor Kilisesi,Keçeli Kilise,Büyük Katedral Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak Kars’a döneceğiz.Öğle yemeğinde Kars bölgesinin yöresel lezzetlerini tadabilirsiniz .yemek sonrası, tarihi sokaklarında Kars merkezi tanıyoruz .yöresel ürün alışverişi yapmak için,dünyaca ünlü kars kaşar ve gravyer tadımı için , mandıradan sofranıza sloganlı üreticilerin mağaza ziyaretlerimiz sırasında alışveriş imkanı sağlanacaktır .Şehir merkezinde göreceğimiz göreceğimiz yerler arasında :Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. Konaklama otelimizde . Gezilerin tamamlanması ardından Kars'taki otelimize dönüş ve istirahat molası. Akşam yemeği serbest. Kars'ta dilediğiniz bir restoranda akşam yemeği rezervasyonu yaptırabilir yada rehberimizin organize edeceği Kafkas Gösterili akşam yemeği programımıza katılabilirsiniz.(extra )

3. GÜN: Sarıkamış- Kars TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞU

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası 09:00 hareket ediyoruz . Kurtuluş savaşında tabya olarak kullanılan Kafkas cephesinin önemli noktası olan ve savaştaki, gece baskını sonrası KANLI TABYA olarak anılacak olan müze ziyaretimiz olacak. Bir saatlik yolculuk sonrası sonra Sarıkamış şehitliğine giderek tüm şehitlerimizi yeniden yaad edeceğiz. öğle yemeğimizi Sarıkamış da alarak Telesinej ve kayak için serbest zaman veriyoruz .Alp dağlarındaki kar kalitesi ile dünya coğrafyası içinde birinci kaliteli kara sahip olan Sarıkamış Kayak pistlerindeki kar ışıltıları gözlerinizi kamaştıracak .Katerina köşkünü panoromik görüyoz . (yol ve hava durumuna bağlı olarak) Kafkas bölgesininin enerji taşı olarak nitelendirilen obsidyen taş atölyesinde alışveriş molası sonrası yeniden Kars a dönüyoruz .Serbest akşam yemeği . Tren yolculuğunda ihtiyaçlarınız için gün içinde market molası verilecektir

22:45'te Kars Garı'na hareket ediyoruz.Kars Garı'na varış .23:55 hareketli Turistik Doğu Ekspresi'ne biniş. Rehberimiz sizi kompartımanlarınıza yerleştirdikten sonra Gar'da uğurluyor. Turistik Doğu Ekspresinin yataklı vagonunda iki kişilik kompartımanlarda yolculuk... Eşsiz doğa manzaralarıyla unutulmaz bir seyahat deneyimi sunan Turistik Doğu Ekspresi’nde yaklaşık 30 saat sürecek yolculuk misafirlerimize muazzam bir tecrübe yaşatıyor.Bu gece trende konaklama olacaktır .

4. GÜN: KARS -ANKARA

Turistik Doğu Ekspresi treni Kars'tan Ankara'ya doğru Anadolu'nun eşsiz coğrafyasında yol alırken öğleye doğru Divriği'de mola veriyor. Tren Yolculuğumuza devam ediyoruz.

Kars’ tan saat 23:55’de hareket eden ekspres, Divriği’de 2 saat 36 dakika, Sivas - Bostankaya ‘da 3 saat 09 dakika durmaktadır. Trenin planlanan seyahat süresi 30 SAATTİR

Uzun mollalarda ki şehir turları, extra olup TCDD tarafından ve&&veya şirketimiz tarafından yapılabilir . Tren kompartıman görevlileri, duraklarda hareket saatleri konusunda bilgilendirme yapacaktır .

5.GÜN : ANKARA

Sabah 05:15 Ankara'ya varış. (Rötar/aksama olmadığı takdirde TCDD tarafından duyurulan tahmini varış saatidir)

Not 1: Tren mola verdiğinde , tren kalkış saatinden önce trene geri dönme ve binme sorumluğu tur katılımcılarının sorumluluğundadır. Kişisel gecikmelerin telafisinden , TCDD ve TATİL MADENİ TUR sorumlu tutulamaz .

Not 2: Doğu Ekspresi zaman zaman Ankara'ya birkaç saat rötarlı gelmektedir. Eğer katılım noktanız ,İstanbul olacak ise ,06:00 kalkışlı Ankara-İstanbul trenine yetişilmesi riskli olduğundan 09:40 İstanbul trenine bilet alınabilir. Erken gelmeniz halinde, 06:00 yada 08:05 trenlerinden birine (eğer bu trenlerde yer var ise) biletinizi değiştirebilirsiniz. Gardaki bilet gişesinden bu işlemi yapabilirsiniz.

Not 3 : Trende yanınızda su (kahve ve çay için ) ısıtıcı , aparetif yiyecekler ve içecekler bulundurulması gerekli olabilir .Trende bulunan lokantasında aparatif yiyecek ve içecekler yoğunluktan dolayı tükenebilir .

UYARI: Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, bot,eldiven ve termal içlik bulundurmanızı öneririz.

Ücrete dahil olan hizmetler

 • ANKARA - Kars uçak bileti
 • Turistik Doğu Ekspresi Kars - Ankara yataklı vagon bileti
 • 2 gece otel konaklaması
 • Yataklı vagonda konaklama ( 30 saat )
 • Ankara tren garına ve havalimanına ulaşım(Dileyen misafirler kendi imkanları ile ulaşım sağlayabilirler.Transfer ücreti tur ücretinden düşülür)
 • Otelde 3 sabah kahvaltı
 • 1 akşam yemeği (otelde set menü &açık büfe )
 • Türsab zorunlu seyahat sigortası(şirket iflasını kapsar sağlık sigortası değildir )
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Program dahilindeki noktalara ulaşım ve gezilmesi
 • Turizm taşıma kurallarına uygun araç

Dahil olmayan hizmetler

 • Tüm Öğle yemekleri
 • Otel lobisi ve mini bar kullanım ücretleri
 • Trendeki tüm yemekler ve içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Çıldır Gölü'nde fayton & atlı kızak ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Kafkas gösterili akşam yemeği (ekstra)
 • Uçakda ki fazla bagaj ücreti
 • Sağlık sigortası
 • Trenin uzun süreli duraklarındaki şehir turları
 • Boğatepe köyü (ZAVOT )

Single (tek kişi konaklama) hakkında:

Single misafirlerin sadece otel konaklamaları tek kişilik odada olacaktır. Doğu Ekspresinde ise iki kişilik kompartımanda bir başka misafirle paylaşımlı olarak yolculuk sağlanmaktadır.Her iki konaklama da tek kalmak isteyen misafirlerimiz single konaklam üçretine ilave +400 lira ödemekle sorumludur.

Üç kişilik odada konaklama hakkında:

Üç kişi aynı odada konaklayacak misafirlerimizin otelde üç kişilik tek bir odada konaklaması mümkündür ancak Doğu Ekspresinde kompartımanlar iki kişilik olduğundan üç kişi olan misafirlerimizden birisi Doğu Ekspresinde iki kişilik kompartımanda bir başka misafirle paylaşımlı olarak yolculuk yapmak durumundadır.

Uçak ve Tren detayları

*I. Tarihimiz :

24 Aralık 2019 Gidiş -27 Aralık 2019 Dönüş TRENE BİNİŞ

GİDİŞ UÇAK detayları :

Ankara hareket UÇAK : ESB-KSY 24.12.2019 uçak hareket saati : 11:50 sefer sayısı : 7090

DÖNÜŞ TREN (yataklı vagon ) 27.12.2019 KARS TREN HAREKET SAATİ : 23.55

VARIŞ TAHMİNİ SÜRE : 30 SAAT SONRASI

alternatif başka tarihli turumuz :

*II. Tarihimiz :

9 Şubat 2020 GİDİŞ - 12 Şubat 2020 Dönüş TRENİNE BİNİŞ

GİDİŞ UÇAK detayları :

Ankara hareket ESB-KSY 9 Şubat 2020 uçak hareket saati : 11:50 sefer sayısı : 7090

DÖNÜŞ TREN (yataklı vagon ) 12.02.2020 KARS TREN HAREKET SAATİ :23.55

VARIŞ TAHMİNİ SÜRE : 30 SAAT SONRASI

alternatif başka tarihli turumuz :

*III. Tarihimiz:

14 ŞUBAT 2020 GİDİŞ -17 ŞUBAT 2020 DÖNÜŞ TRENE BİNİŞ

GİDİŞ UÇAK detayları :

Ankara hareket ESB-KSY 14 Şubat 2020 uçak hareket saati : 11:50 sefer sayısı : 7090

DÖNÜŞ TREN ( yataklı vagon ) 17.02.2020 KARS TREN HAREKET SAATİ : 23:55

VARIŞ TAHMİNİ SÜRE : 30 SAAT SONRASI

alternatif başka tarihli turumuz :

HAVAYOLU FİRMASI : THY & ANADOLU JET

BAGAJ HAKKI : 15 KG (VALİZ )+ El bagajı : 8 KG (KABİN İÇİ )

Trende kalınacak süre : 30 saat ( hava durumuna göre rötar olabilir )

TRENDE Bagaj hakkı :valiz sınırı yok . max : 50 kilo (tren )

Uçak ve tren RÖTARLARINDAN ACENTAMIZ SORUMLU TUTULAMAZ .

Havayolları firmalarının operasyonel sebeplere bağlı olarak uçak saatlerini değiştirebilir

KİŞİ BAŞI 2100TL

ÇOCUK ÜCRETLERİNİ YAŞ DURUMUNU BELİRTEREK BİLGİ ALINIZ

24-27 ARALIK 2019/9-12 ŞUBAT 2020/14-17 ŞUBAT 2020


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis

BATI KARADENİZ İLKBAHAR COŞKUSU 23-26 NİSAN

SAFRANBOLU-AMASRA-SAPANCA-MAŞUKİYE-ABANT-GÖLCÜK-YEDİGÖLLER

23-26 Nisan 2020

725TL

KIBRIS TURU 4-6 ŞUBAT 2020

KIBRIS GİRNE LEFKOŞE

4-6 Şubat 2020

1200TL

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU TREN GİDİŞ-UÇAK DÖNÜŞ

KARS-ERZURUM-SARIKAMIŞ-ÇILDIR GÖLÜ-ANİ HARABELERİ

2327 ARALIK 2019/15-19 OCAK 2020/14-18 ŞUBAT 2020

2100TL