DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU TREN GİDİŞ-UÇAK DÖNÜŞ

DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE BİR KIŞ MASALINDA KARS

TREN Gidiş - UÇAK Dönüş

(1.Gün) Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Ankara - Kars Gidiş

(5.Gün) Havayolu ile Kars – Ankara Dönüş

Tur Tarihleri

I.tarihimiz : 23 ARALIK 2019 TREN GİDİŞ & DÖNÜŞ UÇAK 27 ARALIK 2019

II. tarihimiz : 15 OCAK 2020 TREN GİDİŞ & DÖNÜŞ UÇAK 19 OCAK 2020

III.tarihimiz :14 ŞUBAT 2020 TREN GİDİŞ & DÖNÜŞ UÇAK 18 ŞUBAT 2020

Buluşma :

15:30 ANKARA TREN GARI-Ulus semti

Tren hareket Noktası : TCDD Gar Binası (Ankara _Ulus semti )

Tur Programı

1. GÜN :Ankara - Kars Turistik Doğu Ekspresi

15:30 ANKARA TREN GARINDA BULUŞMA sonrasında , TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 16:55 den itibaren 30 SAAT SÜRECEK uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce ,Anadolu'nun coğrafik yapı gereği renk ve ışık değişimlerinin geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir sohbet ve uyku sizleri bekliyor . Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.

2. Gün: Turistik Doğu Ekspresi Treni -Kars

Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa/uzun bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecektir.Güzergâh boyunca İliç’te 3 saat, Erzincan’da 2 saat 40 dakika, Erzurum’da 2 saat 40 dakika uzun süreli duruş yapacaktır .Bu noktalardaki geziler isteğe bağlı (extra olarak) TCDD ve&veya acentamız tarafından düzenlenecektir.

Tren hareket saatinden yarım saat öncesinde trende olmak kişisel sorumluluğunuzdur . Tren hareket saatleri tren kompartıman görevlileri tarafından bildirilecektir kişisel gecikmeler den doğacak sorunların çözümü, acentaların yada TCDD sorumluluğunda değildir .Gece 23.55 saatlerinde varacağımız Kars'ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün: Ani Harabeleri – Çıldır Gölü

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası 08:30 hareket ile yaklaşık 50 kilometrelik ve 45 dakika ortalama sürecek olan yolculuğumuz bizi Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip. Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;Surlar ve Aslanlı Kapı,Manucehr Camii,Aziz Gregor Kilisesi,Surp Kirkor Kilisesi,Keçeli Kilise,Büyük Katedral Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak , Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. 1 saatlik yolculuk ile Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Arpaçay da kahve molası sonrası Kars merkezdeki otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün: Sarıkamış Turu ve Kayak Merkezi ve Kars Merkez Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası 08.30 hareket ediyoruz .Kurtuluş savaşında tabya olarak kullanılan, Kafkas cephesinin önemli noktası olan ve savaştaki, gece baskını sonrası KANLI TABYA olarak anılacak olan müze ziyaretimiz olacak. Bir saatlik yolculuk sonrası sonra Sarıkamış şehitliğine giderek tüm şehitlerimizi yeniden yaad edeceğiz. Öğle yemeğimizi Sarıkamış da alarak, Telesinej ve kayak için serbest zaman veriyoruz .Alp dağlarındaki kar kalitesi ile dünya coğrafyası içinde birinci kaliteli kara sahip olan Sarıkamış Kayak pistlerindeki kar ışıltıları gözlerinizi kamaştıracak .Katerina köşkünü panoromik görüyoz . (yol ve hava durumuna bağlı olarak) Kafkas bölgesininin enerji taşı olarak nitelendirilen obsidyen taş atölyesinde alışveriş molası sonrası yeniden Kars a dönüyoruz . Kars' a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezimize başlıyoruz.Tarihi sokaklarında Kars merkezi tanıyoruz .yöresel ürün alışverişi yapmak için,dünyaca ünlü kars kaşar ve gravyer tadımı için , mandıradan sofranıza sloganlı üreticilerin mağaza ziyaretlerimiz sırasında alışveriş imkanı sağlanacaktır .Şehir merkezinde göreceğimiz göreceğimiz yerler arasında :Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. Konaklama otelimizde . Gezilerin tamamlanması ardından Kars'taki otelimize dönüş ve istirahat molası. Akşam yemeği serbest. Kars'ta dilediğiniz bir restoranda akşam yemeği rezervasyonu yaptırabilir yada rehberimizin organize edeceği Kafkas Gösterili akşam yemeği programımıza katılabilirsiniz.(extra )

5. Gün: Kars ANKARA Dönüş Seyahati

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından,AŞIKLAR ATIŞMASINA gidiyoruz . uçuş saatimize kadar serbest zaman ve dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Kars hava alanına transfer. ( THY &AnadoluJet) havayolları ile Kars – Ankara uçuşumuzun ardından sizlerden ayrılıyoruz .

Ücrete dahil olan hizmetler

 • Ankara - Kars uçak bileti
 • Turistik Doğu Ekspresi Kars - Ankara yataklı vagon bileti
 • Ankara tren garına ve havalimanına ulaşım(Dileyen yolcular kendi imkanları ile gidebilirler.Transfer ücreti tur ücretinden düşülür)
 • 3 gece Kars Park otelde konaklama
 • Trende yataklı vagonda konaklama ( 30 saat )
 • Otelde 3 sabah kahvaltı
 • 1 akşam yemeği (otelde set menü &açık büfe )
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Program dahilindeki noktalara ulaşım ve gezilmesi
 • Turizm taşıma kurallarına uygun araç

Dahil olmayan hizmetler

 • Tüm Öğle yemekleri
 • Otel lobisi ve mini bar kullanım ücretleri
 • Trendeki tüm yemekler ve içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Çıldır Gölü'nde fayton & atlı kızak ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • 1 Kafkas gösterili akşam yemeği (ekstra)
 • Uçakta fazla bagaj ücreti
 • Sağlık sigortası
 • Trenin uzun süreli duraklarındaki şehir turları

UÇUŞ DETAYLARI :

*I.Tarihimiz : 27 aralık 2019 KSY-ESB 13:55 HAREKET ANKARA VARIŞ :15:40 UÇUŞ NO:7091

*II. Tarihimiz : 19 OCAK 2020 KSY-ESB 13:55 HAREKET ANKARA VARIŞ :15:40 uçuş no 7091

*III. Tarihimiz 18 ŞUBAT 2020 KSY-ESB 13:55 HAREKET ANKARA VARIŞ :15:40 uçuş no 7091

BAGAJ HAKKI : 15 KG + EL BAGAJI 8 KG Taşıyıcı havayolu : THY&Anadolu jet

Uçak ve tren RÖTARLARINDAN ACENTAMIZ SORUMLU TUTULAMAZ .

Havayolları firmalarının operasyonel sebeplere bağlı olarak uçak saatlerini değiştirebilir

NOT 1 : Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

NOT 2 : Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde, Turistik Doğu Ekspresinde kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir.Yanınızda trende kullanmak üzere kahve makinası ,su ısıtıcı , yiyecek , aparatif atıştırmalık bulundurmanızda fayda olduğunu hatırlatmak isteriz .

Single (tek kişi konaklama) hakkında:

Single misafirlerin sadece otel konaklamaları tek kişilik odada olacaktır. Doğu Ekspresinde ise iki kişilik kompartımanda bir başka misafirle paylaşımlı olarak yolculuk sağlanmaktadır..Şayet trande de, tek kişi kalmak isterse ,single konaklama tablosunda gözüken rakama +400 lira ödemekle mükelleftir.

Üç kişilik odada konaklama hakkında:

Üç kişi aynı odada konaklayacak misafirlerimizin otelde üç kişilik tek bir odada konaklaması mümkündür ancak Doğu Ekspresinde kompartımanlar iki kişilik olduğundan üç kişi olan misafirlerimizden birisi Doğu Ekspresinde iki kişilik kompartımanda bir başka misafirle paylaşımlı olarak yolculuk yapmak durumundadır.

 

KİŞİ BAŞI:2100TL

ÇOCUK İNDİRİMLERİ İÇİN YAŞ DURUMUNU BİLDİREREK BİLGİ ALINIZ.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis

BATI KARADENİZ İLKBAHAR COŞKUSU 23-26 NİSAN

SAFRANBOLU-AMASRA-SAPANCA-MAŞUKİYE-ABANT-GÖLCÜK-YEDİGÖLLER

23-26 Nisan 2020

725TL

KIBRIS TURU 4-6 ŞUBAT 2020

KIBRIS GİRNE LEFKOŞE

4-6 Şubat 2020

1200TL

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU UÇAK GİDİŞ-TREN DÖNÜŞ

KARS-ERZURUM-SARIKAMIŞ-ÇILDIR GÖLÜ-ANİ HARABELERİ

14-17 Şubat 2020

2100TL